Part Datasheet > Microcontroller, MCU IC > ATMEGA16U2 Datasheet PDF
ATMEGA16U2
Images are for reference
ATMEGA16U2 Datasheet PDF
Updated Time: 2024/08/01 00:10:55 (UTC+8)
ATMEGA16U2 Datasheet PDF Microcontroller, MCU IC
ATMEGA16U2-MU
Datasheet PDF
311 Pages
Microchip
MCU 8Bit AVR RISC 16KB Flash 3.3V/5V 32Pin QFN EP Tray
ATMEGA16U2-AU
Datasheet PDF
311 Pages
Microchip
MCU 8Bit AVR RISC 16KB Flash 3.3V/5V 32Pin TQFP Tray
ATMEGA16U2-MU
ATMEL
RISC Microcontroller, 8Bit, FLASH, AVR RISC CPU, 16MHz, CMOS, 5 X 5MM, 1MM HEIGHT, 0.5MM PITCH, MO-220VHHD-2, QFN-32
ATMEGA16U2-MUR
AVR USB 8K FLASH - 16MHz, QFN/MLF, Ind Temp, Green
ATMEGA16U2-AU
ATMEL
RISC Microcontroller, 8Bit, FLASH, AVR RISC CPU, 16MHz, CMOS, PQFP32, 7 X 7MM, 1.2MM HEIGHT, 0.8MM PITCH, TQFP-32
ATMEGA16U2-MUR
MCU 8Bit ATmega AVR RISC 16KB Flash 3.3V/5V 32Pin QFN EP T/R
ATMEGA16U2-AUR
310 Pages
AVR USB 8K FLASH - 16MHz, TQFP, Ind Temp, Green
ATMEGA16U2-AUR