Part Datasheet > Interface IC, Interface Controller > MCP23S18 Datasheet PDF
MCP23S18
Images are for reference
MCP23S18 Datasheet PDF
  • Part Series:
    MCP23S18 Series
  • Category:
    Interface IC, Interface Controller
  • Description:
    MICROCHIP MCP23S18-E/MJ I/O Expander, 16Bit, 3.4MHz, I2C, Serial, SPI, 1.8V, 5.5V, QFN
  • Datasheet:
Updated Time: 2024/08/01 01:25:12 (UTC+8)
MCP23S18 Interface IC, Interface Controller Datasheet PDF
MCP23S18 Datasheet PDF Interface IC, Interface Controller
MCP23S18-E/MJ
Datasheet PDF
57 Pages
Microchip
MCP23S18-E/SO
Datasheet PDF
56 Pages
Microchip
MICROCHIP MCP23S18-E/SO I/O Expander, 16Bit, 10MHz, SPI, 1.8V, 5.5V, SOIC
MCP23S18-E/SP
57 Pages
MICROCHIP MCP23S18-E/SP I/O Expander, 16Bit, 10MHz, SPI, 1.8V, 5.5V, DIP
MCP23S18T-E/SO
56 Pages
SPI GPIO Expander 10000kHz 5.5V Automotive 28Pin SOIC W T/R
MCP23S18T-E/MJ
SPI GPIO Expander 10000kHz 5.5V Automotive 24Pin QFN EP T/R